خانه / اخبار حقوقی / لایحه محدود کننده سقط جنین در “لویزیانا” آمریکا تصویب نشد

لایحه محدود کننده سقط جنین در “لویزیانا” آمریکا تصویب نشد

مرجع عالی قضایی آمریکا لایحه‌ای را که "سقط جنین" را در ایالت لوئیزیانای آمریکا ممنوع می‌کرد و منجر به بسته شدن مراکز سقط جنین می‌شد به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دیوان عالی آمریکا لایحه محدودکردن "سقط جنین" که در مجلس سنای ایالت لویزیانا مطرح و مورد بررسی قرار گرفت را بلوکه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این مرجع قضایی عالی در آمریکا لایحه‌ای  را که "سقط جنین" را در ایالت لوئیزیانای آمریکا ممنوع می‌کرد و منجر به بسته شدن مراکز سقط جنین می‌شد به حالت تعلیق درآورد.

رد این لایحه در حالی اتفاق می‌افتد که تصویب احتمالی آن به احتمال زیاد منجر به بسته شدن بسیاری از مراکز سقط جنین در این ایالت آمریکا می‌شد.

این لایحه از جانب "کاترینا جکسون" نماینده جمهوری‌خواه این ایالت مطرح و حمایت می‌شد؛ بر اساس این لایحه از پزشکان مربوطه خواسته می‌شد تا سقط جنین را که با رضایت و اجازه آنها صورت می‌گیرد در بیمارستان‌های مربوطه که ۳۰ مایل با مراکز سقط جنین فاصله دارند انجام دهند.

گفتنی است بر مبنای این لایحه هم چنین محدودیت‌هایی نظیر لازم بودن گذراندن ۲۴ ساعت انتظار و مصرف دارو برای سقط جنین‌هایی است که نیاز به عمل جراحی دارند.

پیش از این "کتی کلیبرت" وزیر بهداشت و بیمارستان‌های فرمانداری "بابی جیندال" و چندین تن دیگر از حامیان این لایحه طی اظهاراتی این لایحه پیشنهادی را در جهت حمایت از سلامت زنان توصیف کرده بودند.

از سوی دیگر حامیان سقط جنین در این ایالت نیز استدلال کردند که تصویب این قانون تنها می‌تواند تا حدود بسیار کمی سبب ایمنی زنان شود و هدف این قانون محدود کردن مراکز قابل دسترسی به سقط جنین در آینده است.

لازم به ذکر است چنانچه این لایحه تصویب می‌شد بلافاصله ۳ کلینیک از ۵ کلینیک موجود سقط جنین در "لویزیانا" بسته می‌شدند.

این پیشنهاد بر اساس یک قانون مشابه که در تگزاس به تصویب رسید و دادگاه فدرال نیز به تازگی قانون آن را بیان کرده است، ارائه شده بود.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قتل علیرضا شیرمحمدعلی در کمتر از ۲ دقیقه

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: حمله و مجروح کردن شیرمحمدعلی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...