قدردانی کمیسر عالی حقوق بشر از همکاری ایران با نهادهای ناظر بین المللی

آغاز کشیک نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی از فردا
مارس 5, 2016
توسعه همکاری های قضایی ایران و اندونزی بررسی شد
مارس 5, 2016

قدردانی کمیسر عالی حقوق بشر از همکاری ایران با نهادهای ناظر بین المللی

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد جواد لاریجانی در ادامه دیدارهای دوجانبه حقوق بشری خود در ژنو با زید بن رعد حسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفت گو کرد.
این مقام سازمان ملل با اذعان به اینکه مبارزه با مواد مخدر موضوعی جهانی است و ایران در خط مقدم این مبارزه قرار دارد از تلاش های این نهاد بین المللی برای جرم زدایی از این پدیده خبر داد و گفت: هم اکنون در سازمان ملل بحث هایی جدی در خصوص توجه بیشتر به ابعاد مرتبط با سلامتی، بهداشت و مضرات اجتماعی قاچاق مواد مخدر مطرح شده است و البته این به معنی جرم زدایی کامل یا مجاز شمردن قاچاق مواد مخدر نیست.
بن رعد حسین در ادامه با ابراز تاسف از وضعیت ناگوار منطقه خاورمیانه، به تبعات اجتماعی و بین المللی جنگ و خشونت ها اشاره کرد و گفت: هم اکنون موضوع مهاجرین که عمدتا مسلمانان خاورمیانه هستند و معضلاتی که برای آنها در اروپا پدید آمده در دستور کار سازمان ملل است و ما در حال پیگیری هایی برای ارتقاء حقوق مهاجرین و اقلیت ها و پناهندگان در اروپا هستیم و ازهمه کشورهای اروپایی خواسته ایم تا به صورت مناسبی با این وضعیت برخورد نمایند.
وی همچنین به فرهنگ غنی و تمدن قدیمی و پرسابقه ایران در جهان اشاره کرد و با بیان اینکه این عقبه بزرگ تاریخی در راستای ارتقاء و حمایت از حقوق بشر بسیار کارآمد است، برای سفر به ایران و گفتگو با مقامات حقوق بشری و قضایی کشورمان ابراز علاقمندی کرد که این درخواست مورد استقبال هیئت حقوق بشری کشورمان قرار گرفت.
دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان نیز با اشاره به اینکه در ایران، هم در قوه قضاییه و هم در قوه مجریه به ابعاد سلامت، بهداشت و مضرات اجتماعی قاچاق مواد مخدر توجه ویژه ای به عمل می آید گفت: مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در ایران موضوعی جدی است که باید در سطحی جهانی مورد توجه قرار گیرد چرا که در عمل همه جهان از این مبارزه ایران منتفع می شوند.
محمدجواد لاریجانی در ادامه با تاکید بر مثبت بودن تعاملات دو طرف در خصوص ارتقاء وضعیت حقوق بشر بر همکاری بیشتر ایران با شورای حقوق بشر و دبیرخانه تاکید کرد و خواستار سرعت بخشیدن به این همکاری های دوجانبه شد.
در این دیدار که محسن نذیری سفیر و نماینده کشورمان در ژنو، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندانها و کاظم غریب آبادی معاون اموربین الملل ستاد حقوق بشر نیز حضور داشتند دو طرف بر ضرورت برخورد سازنده با موضوعات و دوری گزیدن از راهبردهای سیاسی و گزینشی در حوزه حقوق بشر تاکید کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *