توسعه همکاری های قضایی ایران و اندونزی بررسی شد

قدردانی کمیسر عالی حقوق بشر از همکاری ایران با نهادهای ناظر بین المللی
مارس 5, 2016
بابک زنجانی و دو متهم پرونده نفتی مفسد فی الارض شناخته و محکوم به اعدام شدند
مارس 6, 2016

توسعه همکاری های قضایی ایران و اندونزی بررسی شد

به گزارش ایرنا، سفیر ایران در جاکارتا پس از این دیدار به خبرنگاران، گفت که در مذاکراتش با دادستان کل اندونزی تقویت روابط دو کشور در بخش قضایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وی گفت که در این نشست مباحث کلی مطرح شد و مورد ویژه ای مورد بحث قرار نگرفت و در مورد همکاری در بخش قضایی بحث شد، چون اعتقاد داریم ظرفیت عظیمی بین دو کشور برای همکاری به ویژه در زمینه های قضایی وجود دارد.
مشکلات ناشی از جرم و جنایت های سازمان یافته مانند قاچاق مواد مخدر، خشونت، افراط گرایی و تروریسم نیز به گفته محمدی مورد تبادل نظر دو طرف قرار گرفته و برای مقابله با این جرم و جنایات همکاری دو جانبه مورد نیاز است.
براساس گزارش رسانه های اندونزی، دیپلمات بلندپایه کشورمان در اندونزی، گفت که دو کشور دارای تجربه و دانش مقابله با جرم و جنایات سازمان یافته مانند قاچاق مواد مخدر، خشونت، افراط گرایی و تروریسم هستند و همکاری بین دو طرف برای مقابله با این گونه جنایات مورد نیاز است.
وی معتقد است برای تحقق بخشیدن همکاری ایران و اندونزی در این بخش ها باید نشست های بیشتری برگزار و این همکاری ها به بحث گذاشته شود.
سفیر ایران در اندونزی در پاسخ به سئوالی در مورد اجرای حکم اعدام در این کشور جنوب شرق آسیا نیز گفت: این حق هر کشوری است که براساس قانون خود عمل کند و دولت ایران در مساله قضایی یک کشور دخالت نمی کند.
نمایندگان وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران و وزارت حقوق بشر و قوانین اندونزی روزهای ششم و هفتم اسفندماه مذاکرات کارشناسی پیرامون موافقتنامه های معاضدت قضایی و استرداد مجرمین را در تهران برگزار و سندهای آن را امضا کردند.
این مذاکرات با حضور رئیس تیم کارشناسی طرف اندونزی متشکل از مدیر کل حقوقی وزارت امور خارجه، نمایندگانی از دادستانی، وزارت حقوق بشر و قوانین، اداره ریشه کنی فساد و اینترپل اندونزی برگزار شد.
موافقتنامه های معاضدت قضایی و استرداد مجرمین میان دو کشور تنها موافقتنامه های حقوقی و قضایی منعقد شده میان ایران و اندونزی تا به امروز است.
'یاسونا لائولی' وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی نیز آبان ماه امسال در دیدار 'مصطفی پورمحمدی' وزیر دادگستری ایران، خواستار گسترش همکاری های قضایی و حقوقی دو کشور شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *