خانه / اخبار حقوقی / تصویب قانون امر به معروف ارتباطی با شهادت علی خلیلی نداشت

تصویب قانون امر به معروف ارتباطی با شهادت علی خلیلی نداشت

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: برخی تصور می‌کنند قانون امر به معروف و نهی از منکر به دنبال شهادت شهید خلیلی تصویب شده در حالی که این قانون در چهار دولت مطرح رسیدگی بود و نهایتاً پس از ۲۳ سال تصویب شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد زرگر در گردهمایی دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر سراسر کشور که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه امروز دیگر در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر خلاء قانونی وجود ندارد اظهار کرد: برخی در جریان زحماتی که در راستای تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر انجام شد نیستتد و تصور می‌کنند این قانون به دنبال شهادت شهید خلیلی تصویب شده است در حالی که این قانون در چهار دولت مطرح بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: دو سال و ۸ ماه نامه مربوط به این قانون در میز رییس جمهور وقت باقی ماند اما به هر حال بعد از ۲۳ سال و با تشکیل کمیسیون‌های مختلف، تصویب شد.

زرگر ادامه داد: این قانون پشتوانه دارد و دستورالعمل اجرایی آن نیز تصویب و ابلاغ شده است اما نکته مهم متولی بودن آن است زیرا هر حرکتی با معجزه پیش نمی‌رود و نیاز به متولی دارد. متولی امر به معروف و نهی از منکر در قانون پیش‌بینی شده است. ستاد مرکزی و ستادهای استانی، شهرستانی و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و ادارات، متولی امر به معروف و نهی از منکر به شمار می‌روند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، قانون، برنامه، بودجه و بازوی اجرایی را از مومضوعات مهم و اساسی در رابطه با فریضه امر به معروف و نهی از منکر خواند و گفت: طبق قانون، ستاد مرکزی موظف است عملکرد سالانه خود را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد و در این عملکرد دستگاه‌هایی را که همکاری ندارند معرفی کند تا از سوی مجلس، برخورد لازم صورت بگیرد.