خانه / اخبار قضایی / انتقاد از سیاست‌های جانبدارانه در خصوص سند خودرو به رییس سازمان صدا و سیما

انتقاد از سیاست‌های جانبدارانه در خصوص سند خودرو به رییس سازمان صدا و سیما

رییس کانون سردفتران و دفتریاران در انتقاد از سیاست‌های جانبدارانه در خصوص سند خودرو به رییس سازمان صدا و سیما نامه نوشت.

به گزارش ایسنا به نقل از کانون سردفتران و دفتریاران، در نامه محمدرضا دشتی‌اردکانی به علی عسگری چنین آمده است:

همانگونه که مستحضرید یکی از وظایف رسانه ملی، بیطرفی در مسائل مطروحه و انتشار اخبار و اطلاعات صحیح است، رسالتی که با بیان تاریخی حضرت امام (ره) و توصیف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به منزله دانشگاه، اعتباری خاص به آن بخشیده است.
وکیل در مشهد
اداره راهنمایی و رانندگی بر خلاف صریح ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ که اشعار می دارد: نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می شود، مردم را از مراجعه به دفاتر اسناد رسمی جهت تنظیم اسناد نقل و انتقال وسایل نقلیه منع نموده که موجب تقدیم شکایت به کمیسیون محترم اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گردید که کمیسیون مذکور نهایتا پس از ۵ ماه بررسی و رسیدگی به ادله طرفین که با حضور نمایندگان قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت دادگستری، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی و کانون سردفتران تشکیل گردید، رسیدگی و در تاریخ ۱۰/ ۱۱/ ۱۳۹۵ و با توجه به عدم وجود ابهام در مفاد ماده ۲۹ مذکور و رای بر الزام به تنظیم سند نقل و انتقال وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی صادر نمود که در رسانه ها وکیل در مشهدمکتوب و خبرگزاری ها منتشر گردید. لکن متاسفانه در هیچ یک از بخش های سیمای جمهوری اسلامی رای کمیسیون اصل ۹۰ منتشر نگردید و حتی از نشست خبری مورخ ۲۰/ ۱۱/ ۱۳۹۵ کانون سردفتران نیز هیچ خبری پخش نشد. حال آنکه مصاحبه ای مورخ ۲۴/ ۱۱/ ۱۳۹۵ سردار منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص عدم نیاز به تنظیم سند رسمی نقل و انتقال خودرو علی رغم صدور رای کمیسیون اصل ۹۰ و تکرار اظهارات ایشان در بیشتر بخش های خبری صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران پخش شده است.
وکیل درمشهد
با توجه به اینکه به شرح بند ۹ نامه شماره ۳۱۶ = ۱۳٫۱۲٫۰۲٫۱ مورخ ۱۵/ ۵/ ۹۰ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، امور تعویض پلاک به بخش خصوصی (موسسه رهگشا) واگذار شد. لذا اقدامات تبلیغاتی برخی از مسئولان ادارات راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی در چارچوب منافع شرکت مذکور که در سال ۱۳۸۳ بنا به درخواست سردار جعفر تشکری هاشمی به موجب نامه شماره ۳۲۱۴ = ۱۳٫۱۲٫۰۱٫۱ مورخ ۹٫ ۸٫ ۸۳ تاسیس گردید، ارزیابی می گردد و متضرر اصلی ادعای نیروی انتظامی، خریداران خودرو هستند که چون مالیات نقل و انتقال و هزینه دفترخانه بر عهده فروشنده است هنگام فروش خودروی خریداری شده، هزینه های مذکور به خریدار تحمیل می گردد.
وکیل درمشهد
لذا از مسئولان شبکه های صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران توقع بی طرفی در انتشار اخبار را دارد.

درباره ی Navid Sadeghi

مطلب پیشنهادی

جنتی: شورای نگهبان نمی‌تواند درباره بودجه بی‌توجه باشد

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه در آستانه بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی هستیم، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...